Oto logo strony. Piękne ono jest

MISTRZOSTWA POWIATU W 3-BOJU LA NA SULMIERZYCKIM ORLIKU

Ocena 0/5

W środę – 21 maja br. sulmierzycki ORLIK gościł organizatorów i uczestników zawodów lekkoatletycznych. Dziewczęta i chłopcy z klas III i IV SP przyjechali wraz ze swoimi nauczycielami WF,  aby w ramach Igrzysk Dzieci rywalizować na Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w 3-boju LA.

Zawodnicy zostali powitani przez pana Burmistrza Dariusza Dębickiego oraz Prezesa Zarządu Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego - pana Grzegorza Dengusiaka.

Do rywalizacji w grupie chłopców stanęło 7 drużyn: SP Kobierno, SP3 Koźmin Wlkp., SP5 Krotoszyn, SP8 Krotoszyn, Społeczna SP Krotoszyn, SP Sulmierzyce oraz SP Zduny. W kategorii dziewcząt rywalizowało 6 drużyn: SP Kobierno, SP3 Koźmin Wlkp., SP3 Krotoszyn, SP5 Krotoszyn, SP8 Krotoszyn oraz SP Sulmierzyce.

Podzielone na 3 grupy drużyny równolegle mierzyły się w biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Zawody przebiegły sprawnie, bezpiecznie i w duchu fair-play.

Ostatecznie rywalizację drużynową w kategorii dziewcząt wygrały zawodniczki z SP3 Krotoszyn (668 pkt) przed SP5 Krotoszyn (627 pkt) – II miejsce i SP8 Krotoszyn (597 pkt) – III miejsce. Zwycięską ekipę tworzyły: Aleksandra Czajka, Pola Jędrkowiak, Inga i Olga Kominek oraz Nadia Sapikowska.

Rywalizację drużynową w kategorii chłopców wygrali zawodnicy z SP Zduny (573 pkt) przed SP8 Krotoszyn (568 pkt) – II miejsce i SP3 Koźmin Wlkp (547 pkt) – III miejsce. Zwycięską ekipę tworzyli: Jakub Budzyna, Wiktor Paluszkiewicz, Filip Stachowiak, Mateusz Sułkowski i Stanisław Woźniak.

Dwie najlepsze drużyny dziewczęce i dwie chłopięce uzyskały awans do dalszego etapu rywalizacji. Na finał rejonu kaliskiego pojadą sportsmenki z SP3 i SP5 Krotoszyn oraz sportowcy ze Zdun i SP8 Krotoszyn. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zarówno drużyna dziewcząt, jak i drużyna chłopców z SP w Sulmierzycach zajęły IV miejsca w swoich kategoriach. W zawodach wystartowali: Olga Oleszyńska (3a), Zuzanna Hęciak (3b), Marcelina Wronek (4a), Oliwia Chmielarz, Oliwia Czaińska (4b); Wojciech Kulas, Nataniel Peć (3b), Adam Kamieński, Igor Kłopocki (4a) i Leon Maciejewski (4b) – podopieczni pań: Agnieszki Rudnickiej i Pauliny Szymanowskiej oraz panów: Piotra Janickiego i Huberta Wronka. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

W rywalizacji indywidualnej tryumfowali: Inga Kominek z SP3 Krotoszyn i Oskar Wronek z SP8 Krotoszyn w biegu na 60 metrów; Olga Kominek z SP3Krotoszyn i Stanisław Kowalski z SP3 Koźmin Wlkp. w skoku w dal oraz Nadia Sapikowska z SP3 Krotoszyn i Mateusz Szydłowski z SP8 Krotoszyn w rzucie piłeczką palantową. Warto podkreślić, że w kategorii dziewcząt Zuzia Hęciak z rzutem na odległość 23 metrów stanęła na III miejscu podium!

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i gadżety reklamowe Sulmierzyc. Dekoracji dokonali: pani Dyrektor Beata Koprowska oraz Prezes KSZS – pan Grzegorz Dengusiak.

Organizatorzy dziękują nauczycielom WF zaangażowanym w sędziowanie oraz opiekę nad zawodnikami za sprawne przeprowadzenie rywalizacji!

Dziękujemy panu Burmistrzowi Dariuszowi Dębickiemu za otwarcie zawodów, a pani Dyrektor Beacie Koprowskiej za ich zamknięcie połączone z wręczeniem trofeów.

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Sulmierzycach za przekazanie gadżetów reklamowych na nagrody dla zawodników.

 (AR)

Pełna relacja z zawodów dostępna jest na stronie internetowej szkoły pod adresem:

http://zspsulm.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=1524

Obszerna fotorelacja z imprezy znajduje się w galerii Krotoszyńskiego SZS pod adresem:

https://krotoszynskiszs.pl/mistrzostwa-powiatu-w-trojboju-la-igrzyska-dzieci-sulmierzyce-21-05-2025/

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności