Oto logo strony. Piękne ono jest

MISTRZOSTWA POWIATU W 3-BOJU LEKKOATLETYCZNYM NA SULMIERZYCKIM ORLIKU

Ocena 0/5

W piątek – 2 czerwca br. sulmierzycki ORLIK gościł organizatorów i uczestników zawodów lekkoatletycznych. Dziewczęta i chłopcy z klas trzecich i czwartych szkół podstawowych zjechali wraz ze swoimi nauczycielami WF,  aby rywalizować w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w 3-boju LA.

01 

W skład trójboju wchodzą: bieg krótki na dystansie 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Sportowe zmagania odbywają się na poziomie drużynowym (całościowo) oraz indywidualnym (w poszczególnych konkurencjach).

Zawodnicy zostali powitani przez panią Sekretarz Karinę Błaszczyk oraz przedstawicieli Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego: Prezesa Zarządu - pana Grzegorza Dengusiaka i Międzyszkolnego Powiatowego Organizatora Sportu - pana Bogdana Chytrowskiego.

02 

Do rywalizacji w grupie chłopców stanęło 5 drużyn: SP 1 Krotoszyn, SP 5 Krotoszyn, SP 8 Krotoszyn (2 zespoły)oraz SP Sulmierzyce. W kategorii dziewcząt rywalizowały 4 drużyny: SP 1 Krotoszyn, SP 8 Krotoszyn (2 zespoły) oraz SP Sulmierzyce.

Na początek rozegrano konkurencję biegu na 60m, następnie równolegle odbywały się pomiary długości rzutów i skoków. Zawody przebiegły sprawnie, bezpiecznie i w duchu fair-play.

03 04 05 06 07 08 

Ostatecznie rywalizację drużynową w kategorii dziewcząt wygrały zawodniczki z SP 1 Krotoszyn (452pkt) przed SP 8 Krotoszyn – 1. zespół (430pkt) – II miejsce i SP Sulmierzyce (309pkt) – III miejsce. IV miejsce zajęły dziewczęta z drugiego zespołu SP 8 Krotoszyn (242pkt). Zwycięską ekipę tworzyły: Weronika Biernat, Antonina Jakubowska, Wiktoria Kmiecik, Natalia Olejnik i Gabriela Stachowiak.

09 10 

Wyniki rywalizacji indywidualnej przedstawiały się następująco:

BIEG NA 60m:

1.      Lena Wojtkowiak  - SP 8 Krotoszyn (8,95s)

2.      Weronika Biernat – SP 1 Krotoszyn (9,38s)

3.      Maria Krawiec – SP 8 Krotoszyn (9,42s)

11 

SKOK W DAL:

1.      Lena Wojtkowiak  - SP 8 Krotoszyn (3,78m)

2.      Maria Krawiec – SP 8 Krotoszyn (3,56m)

3.      Weronika Biernat – SP 1 Krotoszyn (3,45m)

12 

RZUT PIŁECZKA PALANTOWĄ:

1.      Wiktoria Kmiecik – SP 1 Krotoszyn (24,20m)

2.      Lena Wojtkowiak  - SP 8 Krotoszyn (23,80m)

3.      Maria Krawiec – SP 8 Krotoszyn (23,10m)

13 

Rywalizację drużynową w kategorii chłopców wygrali zawodnicy z SP 8 Krotoszyn – 1. zespół (442pkt) przed SP 5 Krotoszyn (325pkt) – II miejsce i SP 1 Krotoszyn (318pkt) – III miejsce. IV miejsce zajęli chłopcy z SP 8 Krotoszyn – 2. zespół  (280pkt), a V – reprezentanci Sulmierzyc (167pkt). Zwycięską ekipę tworzyli: Gabriel Bręk, Wiktor Jędrzejak, Jędrzej Szczurek, Wojciech Wasilewski i Adam Włoch.

14 15 

Wyniki rywalizacji indywidualnej przedstawiały się następująco:

BIEG NA 60m:

4.      Aleksander Witkowski  - SP 5 Krotoszyn (8,81s)

5.      Gabriel Bręk – SP 8 Krotoszyn (8,88s)

6.      Wiktor Jędrzejak – SP 8 Krotoszyn (9,08s)

16 

SKOK W DAL:

4.      Gabriel Bręk - SP 8 Krotoszyn (3,97m)

5.      Teodor Teush – SP 5 Krotoszyn (3,92m)

6.      Wiktor Jędrzejak – SP 8 Krotoszyn (3,87m)

17 

RZUT PIŁECZKA PALANTOWĄ:

4.      Adam Włoch – SP 8 Krotoszyn (39,0m)

5.      Jędrzej Szczurek  - SP 8 Krotoszyn (36,60m)

6.      Szymon Danielkiewicz – SP 1 Krotoszyn (34,30m)

18 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i gadżety reklamowe Sulmierzyc. Dekoracji dokonali: pani Sekretarz Karina Błaszczyk oraz Prezes Krotoszyńskiego SZS – pan Grzegorz Dengusiak.

Po dwie najlepsze drużyny uzyskały awans do etapu rejonowego. Na dalsze zmagania do Kalisza pojadą sportsmenki z SP 1 i SP 8 Krotoszyn oraz sportowcy z SP 8 i SP 5 Krotoszyn. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W zawodach na sulmierzyckim ORLIKU w drużynach Gospodarzy wystąpili: Gabriela Ciesiak, Hanna Jędrzejak, Pola Koprowska, Izabela Krzemień, Weronika Swat, Piotr Baraniuk, Fabian Dzięcioł, Szymon Kot, Kacper Krakowski i Mikołaj Uliczny, dla których był to pierwszy start w tego typu imprezie i okazja do gromadzenia lekkoatletycznych doświadczeń na przyszłość.

19 20 

(AR / fot. Uczennice klasy VIb uczestniczące w projekcie Laboratoria Przyszłości)

Więcej zdjęć z imprezy można obejrzeć w galerii pod adresem: https://photos.app.goo.gl/zgWZSU4MVscDwB729

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności