Oto logo strony. Piękne ono jest

POLSKO-UKRAIŃSKIE SPOTKANIE W SULMIERZYCACH

Ocena 0/5

 

W czwartek 7 kwietnia br. w Sulmierzyckim Domu Kultury odbyło się spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy, goszczących ich rodzin z Sulmierzyc oraz zaproszonych gości. W naszym mieście przebywa ok. 9 rodzin, które znalazły schronienie przed obliczem trwajacącej na Ukrainie wojny.

Zorganizowane spotkanie było chwilą zapomnienia o tragicznych obrazach wojny oraz miało przywrócić uśmiech na twarzy wszystkich uczestników. Pomysłodawcą spotkania była Pani Katarzyna Kierakowicz oraz Pani Małgorzata Krenc pracownik Urzędu Miejskiego w Sulmierzycach ds. obrony cywilnej. 

Pani Karina Błaszczyk – Sekretarz Miasta powitała w imieniu Burmistrza wszystkich przybyłych gości oraz zachęciła do poczęstunku i wspólnej integracji. Po części oficjalnej na najmłodszych uczestników czekały gry i zabawy z animatorem. Podczas organizowanych zabaw po raz kolejny udowodniono, że bariera językowa pomiędzy dziećmi nie istnieje, czego najlepszym dowodem była wspólna zabawa.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania spotkania. Sponsorom, którzy poprzez ufundowanie upominków dla najmłodszych sprawili, że na ich twarzach zagościł uśmiech i radość. Pracownikom Urzędu Miejskiego w Sulmierzycach za pomoc w przygotowaniu oraz oprawę spotkania. M. Krenc.

GALERIA ZDJĘĆ AUTORSTWA M. LISA

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności