Oto logo strony. Piękne ono jest

RAPORT O STANIE MIASTA SULMIERZYCE W 2025 ROKU

Ocena 0/5

W dniu 12 czerwca br.  na sesji Rady Miejskiej w Sulmierzycach rozpatrywany będzie Raport o stanie Miasta Sulmierzyce  za 2025 rok. Nad przedstawionym raportem zostanie przeprowadzona debata.

Zgodnie z przepisem art. 28aa ust. 6 i 7 ustawy o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1465) w debacie nad raportem o stanie gminy, mieszkańcy gminy mogą zabierać głos. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w ust. 6, składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami w ilości, co najmniej 20 osób w gminie do 20 000 mieszkańców.

Zgodnie z przepisem art. 28aa ust. ust. 8b wyżej wymienionej ustawy, zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

RAPORT O STANIE MIASTA SULMIERZYCE W 2025 ROKU

Zgłoszenie zamiaru zabrania głosu w debacie  

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności