Oto logo strony. Piękne ono jest

Uroczysta Msza Święta Dożynkowa

Ocena 0/5

W piątek 15 sierpnia br. mieszkańcy Sulmierzyc zebrali się na uroczystej Mszy Świętej dożynkowej, by podziękować Bogu za tegoroczne plony oraz trud rolników i gospodarzy. Rolę tegorocznych gospodarzy dożynek pełnili Państwo Karolina i Piotr Kołodziej z Sulmierzyc oraz Państwo Beata i Radosław Walczakowie z Chruszczyn, którzy uroczyście wnieśli do kościoła tradycyjny wieniec dożynkowy –  symbol wdzięczności za chleb powszedni oraz szacunek pracy ludzkich rąk. Piękny wieniec z motywem Matki Boskiej z dzieciątkiem wykonała Pani Ewelina Uliczna. Gospodarze przekazali także bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż, który zgodnie z tradycją został poświęcony i przekazany na ręce Burmistrza Dariusza Dębickiego. Podczas mszy nie zabrakło akcentów władz samorządowych. W czytaniu Słowa Bożego uczestniczyli Burmistrz Dariusz Dębicki oraz Zastępca Burmistrza Karina Błaszczyk. Modlitwę Powszechną odczytał Radny Bartosz Kokot. Oprawa muzyczna przygotowana przez Koło Śpiewacze Cecylia, udział pocztów sztandarowych, feretronów oraz dziewczynek sypiących kwiatki nadała mszy szczególnie podniosły charakter. W godzinach wieczornych przy Sulmierzyckim Domu Kultury odbyła się tradycyjna zabawa dożynkowa, która  zgromadziła mieszkańców, rolników oraz gości z okolicznych miejscowości.

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności