Podpisano umowę z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Podniesienie efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach”
Podpisano umowę z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Podniesienie efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach”, współfinansowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027.
Projekt o numerze FEWP.02.01-IZ.00-0035/24 to kompleksowe przedsięwzięcie, którego celem jest radykalne zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz poprawa komfortu nauki i pracy uczniów i pedagogów.
Realizacja projektu pozwoli na wdrożenie usprawnień, które wyeliminują obecne uszkodzenia i niedobory techniczne. Stan docelowy zostanie osiągnięty poprzez następujące działania naprawcze:
· ocieplenie dachu dodatkową warstwą izolacji termicznej o grubości 22 cm;
· ocieplenie ścian zewnętrznych dodatkową warstwą izolacji termicznej o grubości 15–16 cm;
· wymianę stolarki okiennej na nową, energooszczędną;
· wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej;
· modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej poprzez wymianę baterii w łazienkach oraz montaż czujników ruchu;
· modernizację instalacji grzewczej poprzez zakup i montaż ekologicznej pompy ciepła w miejsce istniejących pieców gazowych oraz wymianę grzejników;
· modernizację oświetlenia poprzez jego wymianę na energooszczędne systemy LED.
Realizacja tak zaawansowanego zadania nie byłaby możliwa bez efektywnego pozyskania środków zewnętrznych. Całkowita wartość inwestycji opiewa na blisko 2,8 mln zł. Szczegółowa struktura budżetu projektu prezentuje się następująco:
· Całkowita wartość projektu: 2 788 873,98 zł
· Kwota dofinansowania (w tym UE): 1 720 077,62 zł


#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!